Zioła : Ziołolecznictwo : Uprawa ziół

Wyposażenie siłowni a ćwiczenia izotoniczne i izokinetyczne.

Wyposażenie siłowni oprócz standardowych przyrządów do ćwiczeń często posiada chociaż część sprzętów wchodzących w zakres sprzętów rehabilitacyjnych. Pozwala to na łączenie działalności klubu fitness z usługami zabiegów rehabilitacyjnych.

W zakres ćwiczeń należących do standardowych będą wchodziły niewątpliwie ćwiczenia izotoniczne. Ich przebieg polega na wykonywaniu ruchów wywołujących rytmiczne kurczenie się mięśni w wybranych partiach ciała. Zwykle wystarczy wykonać serię przysiadów czy pompek by otrzymać oczekiwany efekt. Jednak bardzo często w wyposażeniu siłowni można spotkać ciężarki i hantle o różnym ciężarze, które dopasowane są do jakości treningu i celu jaki trenujący zamierza uzyskać.

Do rzadziej wykonywanych na sali ćwiczeń zaliczyć można ćwiczenia izokinetyczne. Są one zgrupowane w zakresie ćwiczeń rehabilitacyjnych na specjalnych maszynach takiego rodzaju jak CybexT and BiodexT. Są to bardzo drogie maszyny, ponieważ posiadają zaawansowane funkcje pomiaru kurczenia się mieści w trakcie wykonywania danego ruchu. Rzadko znajdują się one na tradycyjnym wyposażeniu siłowni przede wszystkim ze względu na wysokie koszta zakupu.