Zioła : Ziołolecznictwo : Uprawa ziół

Wszyscy chcieliby, żeby słońce świeciło cały rok i zawsze było pogodnie

Gdy świecie słońce jest fajnie i można robić bardzo wiele rzeczy. Jedną z nich jest jazda rowerem. Wsiadamy na naszego bicykla i ruszamy przed siebie. Możemy obrać konkretny cel podróży, wówczas łatwiej będzie nam pedałować, gdy zaczniemy odczuwać zmęczenie. Zza kierownicy świat wygląda inaczej. Poza tym wielu ludzi uwielbia moment, gdy czują smaganie wiatru po twarzy.

Rowerem można po publicznych drogach albo po lesie, terenach polnych, rzadziej uczęszczanych. Wybór miejsca wyprawy rzutuje na konieczność właściwego dobrania sprzętu. Po drogach asfaltowych lepiej jeździ się lekkimi rowerami bez amortyzatorów i z ogumieniem płaskim (bez agresywnych bieżników), które tylko stanowią balast, natomiast do jazdy po bezdrożach konieczny jest rower górski z odpowiednim ogumieniem, amortyzatorami (dla wygody i bezpieczeństwa). Choć przepisy nie nakazują używania kasku, warto go sobie sprawić i nakładać. Ceny są różne, ale kask za ok. 100 zł powinien dobrze chronić naszą głowę.

Gdy świeci słońce, można też biegać. Do tej formy aktywności fizycznej najlepiej wybrać las, park, a unikać asfaltu, betonu, chodników, ponieważ nawierzchnie te są twarde, mało elastyczne, co negatywnie odbija się na stawach. Ponadto trzeba zaopatrzyć się w obuwie do biegania posiadające poduszkę powietrzną i systemy amortyzacyjne (do nabycia już za ok. 150 zł).

slonce